لوگوی وهاج صنعت انرژی

آشنایی با کمپانی ABB و بررسی فعالیت های آن

آشنایی با کمپانی ABB بعنوان یک شرکت پیشرو در اتوماسیون و هوشمندسازی ساختمان BMS

ABB یک شرکت فناوری جهانی پیشرو است که به تحول در صنعت جامعه و زندگی شهری برای دستیابی به آینده ای مولدتر و پایدارتر اهمیت زیادی می دهد. ABB با مجموعه کاملی از نرم‌افزارهای کنترلی در صنایع ساختمان سازی ، رباتیک، اتوماسیون صنعتی و … مرزهای فناوری را درنوردیده تا عملکرد سیستمهای یکپارچه را به سطوح جدیدی برساند.
با سابقه طولانی بیش از 130 سال، موفقیت ABB توسط حدود 105000 کارمند با استعداد در بیش از 100 کشور جهان هدایت می شود .

فعالیتهای کمپانی ABB

علاوه بر هوشمندسازی و اتوماسیون در صنایع ساختمانی ، کمپانی ABB در طیف وسیعی از صنایع مرتبط به برق رسانی ، رباتیک ، درایوهای صنعتی ، موتورهای الکتریکی و …. یک ایده پرداز پیشروست .
این کمپانی بزرگترین ارائه دهنده سیستم های کنترل هوشمند تحت شبکه KNX در جهان و یکی از بهترین و بزرگترینها در سیستم های هوشمندسازی تحت شبکه BACnet میباشد .
در بسیاری از کارخانجات بزرگ جهان نیز میتوان سیستم های رباتیک ABB را در سرتاسر خطوط تولید مشاهده کرد که در حال اجرای پیچیده ترین فرآیندهای تولید برای پیشرفته ترین صنایع عالم هستند .

سیستم هوشمندسازی ساختمان ABB

برند کنترل هوشمند ساختمان این کمپانی با نام سایلن Cylon  بعنوان یکی از پیشگامان بین المللی در طراحی و توسعه سیستم های مدیریت هوشمند ساختمان و انرژی  شناخته میشود که دارای بیش از 30 سال تجربه در این زمینه است .
این کمپانی یکی از بزرگترین تولید کنندگان مستقل ساخت سیستم های کنترل در جهان است که سابقه طولانی در زمینه مدیریت انرژی ساختمان و بهینه سازی سیستم مدیریت انرژی ساختمان دارد و خدمات خود را از طریق شبکه گسترده ای از نمایندگان و فروشندگان سیستم در سراسر جهان به مشتریان در اروپا ، شمال امریکا، آسیا، خاور میانه و آفریقا ارائه میدهد .
محصولات کمپانی ABB  در زمینه کنترل و هوشمندسازی ساختمان BMS  تحت شبکه BACnet به صورت کلی به دسته بندی زیر تقسیم میشوند :

  • کنترلرهای اصلی CBX و CBXi لایه تجهیزات ، تحت شبکه های BACnet و TCP/IP کمپانی ABB
  • کنترلرهای توسعه ای FLX لایه تجهیزات ، تحت شبکه های BACnet کمپانی ABB
  • نرم افزار برنامه نویسی و مهندسی CPXpro برای شبکه BACnet کمپانی ABB
  • نرم افزار گرافیکی Aspect-Studio برای شبکه BACnet کمپانی ABB