لوگوی وهاج صنعت انرژی

آشنایی با کمپانی دانفوس و شیرهای بالانس

آشنایی با کمپانی دانفوس، ارائه دهنده بهترین انواع شیر بالانس

شیر بالانس های شرکت دانفوس در سر تا سر دنیا از محبوب ترین تجهیزات مورد استفاده در سیستم های گرمایش و سرمایش جریان آب محسوب می شوند. از این رو خالی از لطف نیست، با این برند جهانی و تاریخچه تاسیس و راه اندازی آن بیشتر آشنا شوید. این کمپانی افزون بر تولید و ارائه انواع شیر بالانس، در زمینه تولید ماشین آلات صنعتی نیز فعالیت می کند. این کمپانی معتبر در دهه 30 میلادی با دستگاه ها و قطعاتی مانند دریچه آب، دریچه های ترموستاتیک، ترموستات و… آغاز به کار کرد و برای اولین بار پا به عرصه های صنعتی نهاد.
دهه 40 و 50 میلادی نیز در رشد و شکوفایی این کمپانی نوظهور تاثیر گذار بوده اند. این کمپانی در دهه 70 میلادی، موفق به رشد و توسعه بسیار زیادی شد و جوایز علمی معتبری دریافت کرد که در روند حرفه ای آن تاثیر گذار بوده اند. در دهه 90 میلادی، همکاری بین المللی این کمپانی با دیگر کشورهای جهان آغاز شد و به این ترتیب دانفوس به یک نام شناخته شده در سر تا سر جهان تبدیل شد. در دهه های اخیر دانفوس با ارائه بهترین انواع شیر بالانس در عرصه های صنعتی، اعتبار خود را در عرصه های صنعتی افزایش داد.
زمینه های فعالیت این کمپانی نیز بسیار وسیع هستند و هر یک از آن ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. در ادامه با فعالیت های این کمپانی معتبر در عرصه های مختلف صنعتی بیشتر آشنا می شوید.

فعالیت های کمپانی دانفوس

تولید و ارائه انواع شیر بالانس، تنها یکی از فعالیت ها و خدمات این کمپانی بین المللی به مردم جهان است. این کمپانی بسیاری از محصولات صنعتی مورد نیاز در عرصه های گوناگون را پوشش می دهد. سیستم های کنترل قدرت از مهمترین ابداعات این کمپانی هستند که بسیاری از مشکلات در عرصه های صنعتی را حل کرده اند. به علاوه تولید سیستم های گرمایشی و سرمایشی و تجهیزات مربوط به هر یک از آن ها از جمله  شیر بالانس، شیر دو راهه کنترلی، شیر سه راهه کنترلی و… در این میان جای می گیرند و بر موفقیت های این برند افزوده اند.
انواع تجهیزات مربوط به بخش اتوماسیون صنعتی نیز از مهمترین تولیدات دانفوس محسوب می شوند که با جدیدترین تکنولوژی های روز در دنیای صنعت ارائه می شوند. درایوهای صنعتی نیز در این میان جای می گیرند و از پر استفاده ترین محصولات دانفوس به شمار می روند. انواع پمپ های فشار قوی و تجهیزات ایمنی مربوط به آتش سوزی، در دنیای صنعت کارایی بسیاری دارند که برند دانفوس ارائه دهنده مرغوب ترین انواع این محصولات در سر تا سر دنیا است.
امروزه کمپانی دانفوس بسیاری از تولیدات خود را به روز کرده و آن ها را به کمال رسانده است. با پیشرفت صنعت و نیاز افراد به دستگاه های ساده ای که روند کار پیچیده ای نداشته باشند، فعالیت های این کمپانی نیز افزایش یافت.

شیر بالانس

شیر بالانس برای توزیع متناسب آب در سیستم های گرمایشی و سرمایشی به کار می رود. در صورتی که  شیر بالانس  به درستی در محل نصب نشود و یا جنس مرغوبی نداشته باشد، اختلالات جدی در کل سیستم ایجاد خواهد شد. نرخ جریان در هر شیر بالانس، مقادیر به خصوصی دارد و متناسب با طراحی لوله و میزان نیاز تعیین می شود. یکی از نکات حائز اهمیت در زمینه استفاده از شیر بالانس، قرار گرفتن شیر در مسیر درست لوله است.
این مسئله در واحد خروجی و عملکرد کل سیستم تاثیر گذار است و به همین خاطر نصب و قرار دادن شیر بالانس در اکثر مواقع توسط افراد زبده و حرفه ای انجام می شود تا خطایی در این زمینه صورت نگیرد. سیستم های شیر بالانس اتوماتیک نیز یکی از زیر شاخه های مهم این محصولات هستند که هر یک از آن ها از اجزای به خصوصی تشکیل شده است. برخی از آن ها جریان ثابتی دارند و به صورت متغیر عمل می کنند.
دهه 40 و 50 میلادی نیز در رشد و شکوفایی این کمپانی نوظهور تاثیر گذار بوده اند. این کمپانی در دهه 70 میلادی، موفق به رشد و توسعه بسیار زیادی شد و جوایز علمی معتبری دریافت کرد که در روند حرفه ای آن تاثیر گذار بوده اند. در دهه 90 میلادی، همکاری بین المللی این کمپانی با دیگر کشورهای جهان آغاز شد و به این ترتیب دانفوس به یک نام شناخته شده در سر تا سر جهان تبدیل شد. در دهه های اخیر دانفوس با ارائه بهترین انواع شیر بالانس در عرصه های صنعتی، اعتبار خود را در عرصه های صنعتی افزایش داد.
زمینه های فعالیت این کمپانی نیز بسیار وسیع هستند و هر یک از آن ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. در ادامه با فعالیت های این کمپانی معتبر در عرصه های مختلف صنعتی بیشتر آشنا می شوید.

آشنایی با شیر بالانس با جریان متغیر ​

انواع شیر بالانس یا شیرهای کنترلی، با تغییر در سیستم گرمایش و سرمایش، تغییرات دمایی مورد نیاز را ایجاد می کنند. انجام محاسبات جدید در این سیستم های اتوماتیک نیازمند استفاده از تکنولوژی های جدید و به روزتر در این محصولات می باشد. در این زمینه انواع شیر بالانس را بر اساس سایز نیز دسته بندی می کنند. هر یک از اندازه ها و ابعاد موجود شیر بالانس، برای استفاده در سیستم های به خصوصی به کار می روند و جریان آب را بهینه سازی می کنند.
 شیر بالانس مناسب برای هر سیستم، باید با شرایط گرمایش و سرمایش موجود در آن نیز همخوانی داشته باشد. به این ترتیب در روند تنظیمات مورد نظر، عملکرد بهتری خواهد داشت. در این زمینه انتخاب شیر کنترلی نیز یکی از مهمترین فاکتورها محسوب می شود. در ابتدا تاثیر گذاری این مسئله برای مهندسین مربوطه مشخص نشده بود. اما امروزه تاثیر گذاری جریان سیال و متغیر بر انتخاب شیر آلات بر همه روشن شده است. با استفاده از این ابزارآلات صنعتی جریان آب از شیر سه راهه به دو راهه منتقل می شود.
فشار آب نیز یکی از مولفه های اساسی در این محصولات محسوب می شود که بر عملکرد آن تاثیر گذار می باشد. وجود فشار بالا در جریان عبوری سبب افزایش دما در این شیرآلات می شود. به این ترتیب گرمایش جریان آب ورودی حاصل خواهد شد. بررسی پدیده نوسان مکانیکی نیز در جریان ورودی آب در این شیر آلات یکی از مراحل مربوط به گرمایش و سرمایش آن است. برای استفاده از شیر بالانس، از شیرهای کنترلی وابسته به فشار نیز استفاده می شود. این شیرها به منظور کنترل فشار جریان انتقالی و انتقال آن به فن کویل و واحدهای هواساز، مورد استفاده قرار می گیرند. در این زمینه جریان ورودی و خروجی نسبتی با یکدیگر نداشته و وابسته نیستند. در این شیرها دیافراگم نیز وجود دارد که برای تنظیم و حفظ ثبات فشار مورد استفاده قرار می گیرد.

آشنایی با شیر کنترل دو راهه

 شیر بالانسینگ دانفوس در مدل های بسیاری ارائه می شود و هر یک از آن ها ویژگی ها و مشخصات بسیاری دارند که آن ها را بر دیگر برندهای موجود در دنیای صنعت برتری داده اند. با استفاده از این شیرآلات، جریان آب با تهویه ای مطبوع درون شیرآلات وجود خواهد داشت. یکی از مزایای استفاده از این محصولات، نصب ساده آن ها در محل های مورد نظر است. در ساختار موتور آنها گیربکس های الکتریکی و پنوماتیک نیز جای می گیرند که هر یک از آن ها سبب ایجاد جریانی ثابت در لوله های آب می شوند. به علاوه اندازه گیری دقیق دمای موجود در سیستم نیز از مزایای استفاده از این شیر آلات صنعتی به شمار می رود.
کورس حرکتی بالای شیرآلات دو راهه نیز این محصولات را در عرصه های مختلف صنعتی به کمال رسانده است. این شیرآلات عملکرد مطلوبی در سیستم های گرمایش و سرمایش دارند و همواره کیفیت کار را افزایش می دهند. امکان نصب آن ها در فضاهای محدود با محدودیت جا نیز از مزایای استفاده از آن ها به شمار می رود. موتور شیرهای کنترلی به صورت دنده ای نیز عمل کرده و با مکانیزم حرکتی به خصوصی وظایف خود را در سیستم اعمال می کنند.
این شیر آلات از یک سری مرغوب تشکیل شده اند و از یک عنصر کنترل کننده سیال نیز برخوردار می باشند. این تغییرات بر اساس سیگنال های دریافتی اعمال خواهند شد. این وسیله بدون نیاز به نیروی دست، عملکرد مطلوبی در راستای فرایند تنظیم دما خواهد داشت. این ابزار آلات، بخش بزرگی از هزینه های مربوط به خرید دستگاه ها و قطعات را به خود اختصاص می دهند و به همراه لوازم جانبی مورد نیاز ارائه می شوند. هر یک از این اقلام ویژگی ها و مشخصات فنی بسیاری دارند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

ویژگی های فنی شیر بالانس دو راهه

شیر بالانس  دو راهه با ویژگی ها و مشخصات فنی به خصوصی شناخته می شود. از جمله مهمترین ویژگی ها و خصوصیات آن سازگاری این وسیله با محیط زیست است. استفاده از آن آلاینده های زیستی محیطی را به حداقل می رساند و به همین خاطر ضرری در این زمینه نخواهد داشت. به علاوه طول عمر بالا و کیفیت زیاد  شیر بالانس های دوراهه دانفوس این محصولات را در سال های اخیر به محبوبیت رسانده است. نحوه تنظیم شیر بالانس های دانفوس به صورت دستی است. هر یک از آن ها به صورت قطع و وصل در محل های نصب شده عمل می کنند.
فشار بسته شدن این قطعات نیز بسیار بالا است. همچنین در ساختار آن از سیت های صاف استفاده شده است که میزان نشتی آب را به حداقل می رسانند. به این ترتیب با استفاده از آن ها در مصرف آب نیز صرفه جویی خواهید کرد. نوع اتصال این محصولات نیز به صورت دنده ای از رو است. در ساختار هر یک از آن ها از پلاگ های برنجی  و شفاف استنلس استیل نیز استفاده شده که مرغوبیت و کیفیت این ابزار را به حداکثر می رسانند.
شما می توانید، هر یک از ابعاد و اندازه های شیر بالانس را بر اساس نوع کاربرد و فضای مورد نظر برای نصب آن ها خریداری کرده و از آن ها در راستای کنترل جریان آب استفاده کنید. نحوه عملکرد آن ها در سیستم های گرمایشی و سرمایشی مورد نظر به صورت جدا کننده و مخلوط کننده است. هر یک از آن ها از یک دنباله استیل نیز تشکیل می شوند که جنس مقاوم و ضد زنگی دارد. در این کمپانی شیرهای برقی بالانس نیز ارائه می شوند که مورد توجه برخی از صنعت گران در عرصه های مختلف قرار گرفته اند.

آشنایی با شیر تنظیم کننده فشار بالانس

 شیر بالانس های تنظیم فشار نیز در این زمینه ارائه می شوند که وظایف به خصوصی در سیستم های مورد نظر بر عهده دارند. از جمله مسئولیت های این تجهیزات، استفاده از آن ها در فن کویل یا سیستم های سرمایشی و گرمایشی است که وجود آن ها در این محصولات بسیار ضرورت دارد. با استفاده از آن ها امکان ایجاد یک سیستم تهویه مطلوب نیز وجود دارد. استفاده از آن ها در لوله کشی منازل نیز بسیار متداول می باشد.
شیر بالانس های تنظیم کننده در سرویس های بهداشتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند و ساختار غیر خورنده ای دارند. استفاده از آن ها در همه سیستم های سیال نیز میسر می باشد. هر یک از این تجهیزات در مدل ها و سایز بندی مختلفی ارائه شده و ویژگی های خاصی را در خود گنجانده اند.

نکات مهم خرید و انتخاب شیرهای دو راهه و سه راهه

شیر بالانس های دو راهه یا سه راهه در مدل های متنوعی ارائه می شوند که برای خرید هر یک از آن ها در نظر گرفتن برخی اصول استاندارد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در حین خرید هر یک از آن ها به کاربرد شیر بالانس مورد نظر دقت داشته باشید؛ چرا که موارد مصرفی این اقلام با یکدیگر متفاوت است. به طور مثال شیرهای دوراهه توپی برای کاهش و کنترل تدریجی فشار جریان آب مورد استفاده قرار می گیرند.
شیر بالانس های موجود، در ابعاد بزرگ و کوچک نیز تولید می شوند که انتخاب آن ها بر مبنای سایز لوله مورد استفاده انجام خواهد شد. هدف استفاده  از این وسایل، تنها قطع و وصل کردن آب است. از این رو به هزینه و قیمت خرید هر یک از آن ها نیز دقت داشته باشید. توجه به اندازه کورس شیر نیز در حین خرید این قطعات یک فاکتور مهم تلقی می شود.

فاکتور بعدی، تطابق سایز با مقدار گذر است که بر اساس مقدار کویل تعیین می شود. در این زمینه به افت فشار کویل نیز توجه شده و بر این اساس یک محصول کاربردی خریداری خواهد شد. هر یک از این شیرآلات در پایداری و یا رسیدن به میزان فشار مورد نظر تاثیر گذار می باشند. میزان رسوب گرفتگی این شیرآلات نیز در مراحل اولیه خرید آن ها مورد توجه قرار می گیرد. رسوب در این محصولات صنعتی، آسیب ها و خسارات بالایی برای صنعت گران  و مصرف کنندگان به همراه دارد. از این رو جنس ضد رسوب این شیر آلات بسیار مهم تلقی می شود. بسیاری از مشتریان از مدل های برنجی این اقلام استفاده می کنند.